Aktualności
Wydarzenia

Tu poznasz najnowsze informacje dotyczące postępów budowy osiedla, bieżącej oferty promocyjnej i organizowanych przez nas wydarzeń. Zapraszamy!

MATERIAŁ VIDEO: I edycja akademii Art City

22.09.2016
 

Dobiegła końca letnia Akademia Art City. Organizowane w jej ramach bezpłatne warsztaty odbywały się przez okres wakacyjny. W czasie ich trwania profesjonalni trenerzy prowadzili zajęcia z plastyki, tańca i śpiewu dla ponad 100 dzieci.

Akademia Art City zakończona sukcesem

Dobiegła końca letnia Akademia Art City. Organizowane w jej ramach bezpłatne warsztaty odbywały się przez okres wakacyjny, a jej finał nastąpił dnia 03.09. w Forum Designu.

Podczas dwumiesięcznych zajęć przetańczono, prześpiewano i przemalowano, aż 1320 minut, a w ramach 22 warsztatów bawiło się 115 dzieci z całego Krakowa. W sumie uczestnicy stworzyli 65 prac plastycznych, 16 układów tanecznych i nagrali 25 ścieżek dźwiękowych.

Ogólnodostępne zajęcia, podczas których dzieci mogą rozwinąć swoje umiejętności w różnych aspektach sztuki, to naprawdę świetna inicjatywa – mówi matka jednego z dzieci. Zajęcia realizowane były na wysokim poziomie, a profesjonalni instruktorzy dbali o bezpieczeństwo naszych pociech, dzięki czemu w tygodniu zawsze miałam godzinę dla siebie – dodaje z uśmiechem.

Co ciekawe największą popularnością cieszyła się plastyka, a nie jak sądzono na początku, śpiew czy taniec. Podczas ostatnich warsztatów, uczestnicy odkrywali technikę artystyczną zwaną monotypią. Takie zajęcia to dla najmłodszych ogromna dawka inspiracji. Dodatkowo podczas zabaw uczą się pracy w grupie i samodyscypliny oraz nawiązują nowe znajomości
z rówieśnikami, jest to zatem doskonała alternatywa spędzania wolnego czasu w wakacje
– mówi Emilia Zubel, instruktorka warsztatów plastycznych.

Akademia Art City jest inicjatywą dewelopera Eko-Park S.A., który podejmując takie działania chciał dać alternatywę dla tych dzieci, które wakacje spędzały w Krakowie. Podczas godzinnych zajęć zyskują przede wszystkim najmłodsi, otrzymując sporą dawkę inspiracji i opiekę profesjonalistów, ale także rodzice pociech, którzy w tym czasie mogą odpocząć lub wykorzystać czas wolny na swoje sprawy.

Po niezwykłym sukcesie letniej edycji organizatorzy już pracują nad edycją zimową,
w ramach której zostaną przygotowane nowe formy zajęć.

Skontaktuj
się z nami


Wszelkie prawa zastrzeżone przez

Osiedle Art City w Krakowie
www.ekopark.pl