Blog

Wiosna w mieszkaniu – jak ją przywołać?

3.04.2018
 

Chcesz, żeby w Twoim mieszkaniu zapanowała wiosna? Musisz ją do niego wpuścić! Jedynym sposobem, aby to zrobić, jest przegonienie zimy i zrobienie miejsca dla nowej pory roku. A to można zrobić, podążając za następującymi poradami.

Wiosna w mieszkaniu Kraków

Przywoływanie wiosny do mieszkania w trzech krokach

Krok 1. Schowaj wszystko, co zimowe. Zimowa kurtka z „misiem”, czapki, rękawiczki, szaliki, grube zimowe koce, które skutecznie ogrzewały w zimowe wieczory, termofory, zimowe dekoracje i inne gadżety, które wprowadzały do mieszkania klimat zimowy, muszą znaleźć się w wielkim pudle i wylądować w piwnicy lub na strychu. Tylko w ten sposób uda Ci się zrobić miejsce na wiosnę – zarówno w mieszkaniu, jak i w Twojej głowie.

Krok 2. Posprzątaj mieszkanie. Chodzi o duże wiosenne porządki. Nawet jeśli na co dzień w domu trzymasz czystość, to na pewno są miejsca, które wymagają uporządkowania, np. szafy, pawlacze czy kuchenne szafki. Warto też posprzątać za i pod meblami, wyprać dywany i tapicerki, pomyć okna i futryny. Brzmi jak dużo roboty, ale warto, bo dzięki temu mieszkanie się odświeży, rozjaśni i „odgraci”.

Krok 3. Wiosennie udekoruj mieszkanie. Zadbaj o dekoracje z motywem kwiatów i liści, niech będzie barwnie i żywo. Do wazonu wstaw wiosenne kwiaty – np. żonkile lub tulipany – i zawsze dbaj o to, aby w domu przyjemnie, świeżo pachniało. Gdy pogoda dopisuje, otwieraj okna i wpuszczaj do mieszkania podmuchy wiosny, kiedy tylko to możliwe.

Zobacz także: Wiosenne zmiany: kup nowe mieszkanie!

Skontaktuj
się z nami


Wszelkie prawa zastrzeżone przez

Osiedle Art City w Krakowie
www.ekopark.pl